Untitled-1-01-01.png

NASIL

KAVURUYORUZ?

Her çekirdeğin farklı bir hikayesi olduğunu biliyor ve buna saygı duyuyoruz. Bu sebeple bütün çekirdeklerimizi potansiyellerini en iyi yansıtacak, o çekirdeğe özgü profillerle kavuruyoruz.

grafik kavurma-01.png

Bütün kavurma yaklaşımlarına 

saygı duymakla beraber, biz bir

kahve çekirdeğinin farklı

kavurma profilleri olabileceğine inananlardanız. Bu farklı  profillerin bizlere birden fazla

hikaye anlatabileceğini biliyoruz. Bu yüzden filtreler için farklı, espressolar için farklı profiller belirliyoruz.

FİLTRE KAHVELER

     Filtreler için kavurma yaparken, ilk patlama ve ikinci patlama arasında, kavurduğumuz çekirdeğe en uygun yerde kavurmayı bitiriyoruz.

 

     Bizim için, filtre kahvede en önemli özellik asidite ve aromaların güzelce bir dengede olmasıdır. Bu dengeyi sağlarken yanında hissedilir bir gövde olması ayrıca önemlidir. Yukarıdaki grafikte filtreler için hangi aralıklarda kaldığımızı görebilirsiniz.

 

     Bu kavramlar göreceli olsa bile, sizlere fikir vermesi açısından, filtre kavrumlarımızı açık-orta ve orta olarak sınıflandırabiliriz.

ESPRESSO BLENDLER

     Espresso için kavurma yaparken, yine ilk patlama ve ikinci  patlama arasında, ama ikinci patlamaya filtreye göre daha yakın, kavurduğumuz çekirdeğe en uygun yerde kavurmayı bitiriyoruz.

     Bizim için espressoda en önemli özellik gövde ve aromaların güzelce bir dengede olmasıdır. Bu dengeyi sağlarken yanında duyularımızı canlandıracak az bir asidite olsun istiyoruz.

Görece yüksek asidite severler için Blend No:1'i  hazırladık, ama diğer iki blendimiz espressoda asiditeyle arası olmayanlar için hazırlandı. Açıkçası espressoda yüksek asiditeden bizde uzak duruyoruz. Yukarıdaki grafikte espresso kavrumları için hangi aralıklarda kaldığımızı görebilirsiniz.

 

     Bu kavramlar göreceli olsa bile, sizlere fikir vermesi açısından, espresso kavrumlarımızı orta ve orta-koyu olarak sınıflandırabiliriz.